Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

17.07.20, Володимир Васил****

Добрий день. Я допомагаю людям в позбавленні від нікотинової залежності. У перші дні позбавлення від тютюнової пристрасті деякі люди, які кидають курити, залишившись без нікотину, іноді можуть відчувати ознаки занепокоєння та дратівливості. На Ваш погляд, чи можна людям, тим, хто кидає курити, мені пропонувати ці збори — «Фітоседан» і «Заспокійливий збір №2» для більш м'якого подолання абстиненції. З повагою, Володимир Васил****

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

Серед різноманітних симптомів при відмінні вживання нікотину наявні зокрема стан збудження, психологічного дискомфорту, занепокоєння, дратівливості, депресії тощо.

Збори «Фітоседан» і «Заспокійливий збір №2» варто рекомендувати пацієнтам для більш м'якого подолання абстиненції.

Лікарський засіб у формі збору «Фітоседан» – снодійний та седативний препарат, до складу якого входять валеріани кореневища з коренями, пустирника трава, материнки трава, чебрецю трава, буркуну трава.

«Фітоседан» чинить седативну (заспокійливу), спазмолітичну дію та показаний до застосування при підвищеному нервовому збудженні, порушенні сну (безсонні), нейроциркуляторній дистонії за гіпертонічним типом, спазмі травного тракту.

Комплексна дія лікарського засобу «Фітоседан» не лише дозволяє вирішити невротичні проблеми, а й запобігає та усуває вегетативно-соматичні порушення, які виникають на фоні розладу нервової системи, сприяє нормалізації серцевої діяльності.

Заспокійливий збір № 2 виробництва ПрАТ «Ліктрави» – снодійний та седативний засіб, що містить у своєму складі пустирника траву, хмелю шишки, м’яти перцевої листя, валеріани кореневища з коренями, солодки корені. Активні сполуки збору чинять седативну, спазмолітичну дію та зменшують збудливість ЦНС.

У закордонних джерелах знаходимо дані щодо певних успіхів або ж перспектив застосування з метою корекції синдрому відміни нікотину таких видів рослинної сировини: коренів солодки, кореневищ лепехи (аїру), трави звіробою (Zaka Un Nisaa et al., 2018), пуп’янок гвоздики (Ho-Jae Leeand Jae-Hwan Lee, 2005), підземних органів валеріани. Частково це може бути пояснено антидепресантними властивостями деяких з цих рослинних засобів; дослідження демонструють зв'язок між розвитком депресії та відміною споживання нікотину. Екстракт звіробою пригнічує зворотнє захоплення норадреналіну та серотоніну (5-НТ) в пресинаптичних аксонах. Лепеха видаляє залишки токсинів, утворених внаслідок куріння сигарет, з легень, таким чином, допомагаючи кинути палити. Цікавий метод запропоновано з використанням пари чорного перцю: потяг до сигарет значно знижувався у пацієнтів, які вдихали пару ефірної олії чорного перцю впродовж 3-годинного сеансу. Чорний перець забезпечував у дихальних шляхах відчуття куріння, що вело до короткочасного задоволення та зменшувало потяг до паління сигарет (Zaka Un Nisaa et al., 2018).

Вважається, що корінь солодки забезпечує ефективну заміну сигарет, адже його радять розсмоктувати протягом перших 4 тижнів відміни. Слід зазначити, що солодки корені входять до складу Заспокійливого збору № 2.

Використання настою чебрецю є відомим вітчизняним засобом у боротьбі з алкоголем і курінням (Носаль І., 1995). Чебрецю трава є компонентом збору «Фітоседан».


Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.