Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

16.07.20, Ольга

Доброго дня! Що порадите, при нетриманні сечі - з"явилося після народження дитини? Дякую

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго Вам дня!

У здорової дорослої людини сечовипускання відбувається 4-6 разів на добу, здебільшого у денний час; добовий обсяг сечі становить від 0,7 - 2 л. Якщо поклики до сечовипускання відбуваються набагато частіше, то це порушення може бути викликаним як надмірним об’ємом сечі (поліурія), так і стати окремим симптомом з інших причин: наприклад, при циститі; нетриманні сечі; наявності каменів в органах сечостатевої системи; при патологічних причинах поліурії (цукровий діабет, полідипсія, центральний нецукровий діабет, інтерстиціальний нефрит).

Ураження нижніх сечових шляхів призводить до виникнення циститу (запалення сечового міхура), верхніх - до пієлонефриту (запалення нирок). Головними симптомами гострого циститу є часте і болюче сечовипускання, часто з імперативними позивами та нетриманням сечі, болі в ділянці сечового міхура (лобкова ділянка та промежина) і сечівника. При пієлонефриті до болісного та частого сечовипускання додаються гарячкові стани і ниркові коліки.

Якщо проблема зумовлена безпосередньо хворобами нирок і сечовивідних шляхів (цистит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба), то найчастіше лікарі-спеціалісти після консультації призначають відповідні фітотерапевтичні засоби.

Після ускладнених пологів можуть виникати порушення анатомічних взаємин тазових органів або ж функцій їх рецепторів (пологовий травматизм).

Перевагами багатокомпонентних рослинних препаратів, зокрема зборів, є висока ефективність за стійкого лікувального ефекту, можливість застосування як у лікуванні, так і профілактиці захворювань, а також м’яка терапевтична дія на організм і добра сумісність з іншими лікарськими засобами.

Дозвольте запропонувати Вашій увазі лікарський засіб рослинного походження «Фітонефрол», який містить листя мучниці, квітки календули, плоди кропу пахучого, кореневища з коренями елеутерокока колючого, листя м’яти перцевої.

«Фітонефрол» чинить діуретичну, протимікробну, протизапальну та спазмолітичну дію; його застосовують у комплексній терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Протипоказаннями до його застосування є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю, вік до 12 років. При сечокам’яній хворобі застосування препарату необхідно погодити з лікарем-урологом.

Квітки календули забезпечують протизапальну, антиоксидантну та детоксикаційну дію препарату; є відомим протимікробним і протизапальним засобом місцевої та загальної неспецифічної дії. Усунення застійних явищ у нирках досягається використанням спазмолітичних (плодів кропу) та сечогінних компонентів даного збору. Ефірна олія та кумарини плодів кропу пахучого у складі «Фітонефролу» забезпечують значну спазмолітину дію; вміст цих ж сполук, а також мікроелементів та вітамінів – протимікробний і м’який сечогінний ефекти. Насіння кропу народна медицина рекомендує як загальнозміцнюючий засіб м’якої, але стабільної дії . М’ята перцева – спазмолітичний компонент збору; забезпечує рефлекторне розширення судин та поліпшення мікроциркуляції.

Іншим важливим рослинним збором, який застосовують у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань в урології (при циститі, уретриті, простатиті), є «ФІТОЦИСТОЛ». До складу даного лікарського засобу входять брусниці, звіробою трава, шипшини плоди, причепи трава. Для нього характерна протимікробна активність відносно стафілокока, кишкової палички, синьогнійної палички, протея та деяких інших мікроорганізмів, які найчастіше є причиною захворювань сечовидільної системи. Препарат виявляє також протизапальну й діуретичну дію.

Протипоказами до застосування «Фітоцистолу» є лише підвищена чутливість до компонентів збору та дитячий вік до 12 років.

Відвар листків та пагонів брусниці звичайної – базового компонента даного збору - у медицині застосовують при циститі, сечокам’яній хворобі, пієліті; вона є замінником мучниці. Завдяки здатності плодів шипшини, іншого важливого компонента збору «Фітоцистол», підвищувати діурез (сечогінна дія), протизапальній активності, значному вмісту вітамінів, їх застосування є рекомендованим при різних захворюваннях сечовидільної системи; трава звіробою чинить протимікробну, протизапальну, спазмолітичну дію, позитивні метаболічні ефекти, а також посилює видільну функцію нирок, а трава череди у складі збору «Фітоцистол» діє діуретично, бактерицидно і потогінно, нормалізує порушений обмін речовин.

Як і запальні процеси в органах малого тазу й сечовидільної системи (цистит, пієлонефрит), зміни з боку центральної або периферійної нервової системи, стресорні чинники часто стають причиною нетримання сечі.

Лікарський засіб у формі збору «Фітоседан» – снодійний та седативний препарат, до складу якого входять валеріани кореневища з коренями, пустирника трава, материнки трава, чебрецю трава, буркуну трава.

«Фітоседан» чинить седативну (заспокійливу), спазмолітичну дію та показаний до застосування при підвищеному нервовому збудженні, порушенні сну (безсонні), нейроциркуляторній дистонії за гіпертонічним типом, спазмі травного тракту.

Протипоказами до застосування «Фітоседану» є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю. Препарат не призначають водіям та особам, які працюють з механізмами та пристроями, що потребують швидкості психомоторних реакцій.

Комплексна дія лікарського засобу «Фітоседан» не лише дозволяє вирішити невротичні проблеми, а й запобігає та усуває вегетативно-соматичні порушення, які виникають на фоні розладу нервової системи, сприяє нормалізації серцевої діяльності.

Для забезпечення оптимальної дії та запобігання розвитку небажаних ефектів фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищенаведені збори лікарських рослин після щонайменше трьохтижневого курсу слід чергувати; повторні курси для кожного із зборів варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

З метою вибору базової терапії рекомендуємо Вам звернутись до уролога та гінеколога.


Категорія: Фітонефрол, Фітоседан, Фітоцистол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.