Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

04.07.20, Влад

Начал пить чай ЯКІРЦІ СЛАНКІ и не могу нормально заснуть уже несколько ночей подряд. Возможно ли из-за этого чая?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Якірці сланкі рекомендовані як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють нормалізації статевої функції у чоловіків, поліпшенню роботи шлунково-кишкового тракту при зниженій секреції шлункового соку, запобігають розвитку атеросклерозу. Засіб також має загальнозміцнювальні властивості, сприяє підвищенню імунітету.

Фітозасоби якірців сланких проявляють сечогінну, антисклеротичну, простатопротекторну та гіпотензивну дію, стимулюють секрецію шлункового соку. Сировина використовується для виробництва стероїдних гормонів.

Якірці чинять позитивний вплив на серцево-судинну систему, зокрема запобігають підвищеному артеріальному тиску, особливо у випадках затримки рідини в організмі, виявляють кардіопротекторну активність, застосовуються у лікуванні атеросклерозу.

Екстракти якірців позитивно впливають на показники функціональної підготовленості та гомеостазу організму спортсменів (K. Milasius, R. Dadeliene, Ju. Skernevicius, 2009), підвищуючи анаеробну алактатну потужність м’язів та анаеробну гліколітичну потужність, концентрацію тестостерону та зменшуючи вміст холестеролу в крові.

Якірці сланкі не рекомендується вживати особам з підвищеною (індивідуальною) чутливістю до продукту, жінкам в період вагітності та лактації, дітям; а також при гіпотонії, гастриті та виразковій хворобі шлунка з підвищеною кислотністю, діареї, фотосенсибілізації (підвищена чутливість шкіри до ультрафіолетових променів).

Науково підтверджених фактів щодо прямого стимулюючого впливу на центральну нервову систему (ЦНС) препаратами на основі якірців не знайдено, натомість описані ефекти з полегшення симптомів менопаузи у жінок (безсоння та тривожності, припливів, пітливості, депресії) (Zarkova S., 1983; Sultan and Rubab, 2017).

Якщо ж по завершенні курсу прийому якірців будуть наявні симптоми підвищеної збудливості ЦНС, Вам може бути корисним лікарський засіб «Фітоседан» у формі збору. «Фітоседан» – снодійний та седативний препарат, до складу якого входять пустирника трава, материнки трава, чабрецю трава, валеріани кореневища з коренями, буркуну трава; він чинить седативну (заспокійливу), спазмолітичну дію та показаний до застосування при підвищеному нервовому збудженні, порушенні сну (безсонні), нейроциркуляторній дистонії за гіпертонічним типом, спазмі травного тракту.

Протипоказами до застосування «Фітоседану» є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю. Препарат не призначають водіям та особам, які працюють з механізмами та пристроями, що потребують швидкості психомоторних реакцій.

Комплексна дія лікарського засобу «Фітоседан» не тільки дозволяє вирішити невротичні проблеми, а і запобігає та усуває вегетативно-соматичні порушення, які виникають на фоні розладу нервової системи, сприяє нормалізації діяльності серця і функції травної системи.

Категорія: Фітоседан, Якірці сланкі
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.