Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

28.06.20, Виктор

Можно ли пить Элекасол астматикам

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Добрий день!

Активні речовини компонентів збору «Елекасол», до складу якого входять шавлії листя, евкаліпта прутовидного листя, причепи трава, ромашки квітки, солодки корені, календули квітки, мають антимікробну дію відносно стафілокока, кишкової та синьогнійної паличок, вульгарного протею, пухнастого мікроспоруму й деяких інших мікроорганізмів, виявляють протизапальні властивості і стимулюють репаративні процеси.

Показання для застосування збору «Елекасол»: у комплексній терапії запальних захворювань ротової порожнини й травного тракту, гострих і хронічних захворювань вуха, горла та носа. Застосовувати настій збору слід місцево для полоскання у розведеному вигляді (перевареною водою у 3-4 рази) або внутрішньо приймати нерозведеним, згідно інструкції до медичного застосування.

Евкаліпт у складі рослинного збору «ЕЛЕКАСОЛ» має виражені протизапальні властивості, сприяє швидкому гоєнню ран, виявляє болетамувальну, слабку седативну і незначну відхаркувальну дію. Евкаліптові приписують і загальнозміцнювальний ефект. Біологічно активні речовини листя шавлії, іншого важливого компонента збору «ЕЛЕКАСОЛ», ущільнюють епітеліальні тканини, знижують проникність клітинних мембран, зміцнюють стінки ушкоджених кровоносних судин; чинять в’яжучу, протизапальну, антисептичну та кровоспинну дію. Багатий хімічний склад ромашки, не менш важливого компонента цього збору, зумовлює широкий діапазон її терапевтичних властивостей: препарати ромашки виявляють болетамувальну, протизапальну і антимікробну дію, посилюють потовиділення. Іншими видами сировини, що входять до складу лікарського засобу рослинного походження, є причепи трава, солодки корені, календули квітки, які підсилюють протизапальну, протиалергічну й антибактеріальну активність.

Згідно інструкції до медичного застосування препарату ЕЛЕКАСОЛ, протипоказаннями є гіперчутливість до компонентів препарату; артеріальна гіпертензія; порушення функції печінки або нирок; гіпокаліємія, тяжкий ступінь ожиріння. З обережністю застосовують хворим міокардитом, перикардитом, інфарктом міокарда, брадикардією.

Ретельний аналіз особливостей застосування рослинних засобів, свідчить про наявність протипоказів у випадку астми лише при застосуванні в індивідуальному стані наступних видів лікарської рослинної сировини: м’яти перцевої листя, сосни бруньок, чистотілу трави та евкаліпта прутовидного листя.

Враховуючи, що вміст листя евкаліпта у складі збору ЕЛЕКАСОЛ становить 20%, при дотриманні вказівок інструкції щодо способу застосування і дозування, та при відсутності вищезазначених протипоказів, використання збору можна рекомендувати у Вашому випадку.

Слід мати на увазі, що одночасне застосування збору разом із серцевими глікозидами, антиаритмічними препаратами, тіазидними та петльовими діуретиками, адренокортикостероїдами та проносними засобами може посилити гіпокаліємію. При появі побічних реакцій слід припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

Категорія: Елекасол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.