Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

27.05.20, Карина

Доброго дня! Чи дійсно насіння льону допомагає схуднути??

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Добрий день!

Насіння льону - потужній природній засіб для пригнічення апетиту, який підтримує процес схуднення, а також є хорошим джерелом харчових волокон та омега-3 жирних кислот.

Насіння льону належить до м'якодіючих проносних засобів. Набухаючи в шлунково- кишковому тракті, воно подразнює слизову оболонку кишок і цим посилює перистальтику. Швидкому просуванню кишкового вмісту сприяє й жирна олія, що є в насінні. Поряд з цим препарати з насіння льону мають обволікаючі й протизапальні властивості, зумовлені наявністю в ньому значної кількості слизу.

Основними показами до вживання насіння льону у складі комплексної терапії є гастрит, виразки шлунка, які супроводжуються нудотою, печією, підвищеною кислотністю. Протипоказами до застосування є підвищена чутливість до біологічно активних речовин сировини, гострий або хронічний холецистит у стадії загострення, непрохідність кишок.

Більшість фахівців з питань харчування рекомендують вживати подрібнене насіння льону для легшого засвоєння, адже цілі насінини можуть проходити через шлунково-кишковий тракт без належного ступеня перетравлення.

При схильності до надмірної ваги, з метою очищення кишечника й профілактики гастриту, рекомендовано вранці та ввечері з'їдати по 2 столові ложки подрібненого насіння, запиваючи великою кількістю рідини, щоб насіння якомога більше набрякло й зайняло увесь шлунок. Протягом дня слід підсилювати ефект, випиваючи не менш ніж 2 л. 1 – 2 столові ложки вважається добовою нормою для насіння льону.

Для забезпечення принципу безперервності, варто створити 2-4 фітокомпозиції, різні за складом, але однакові за терапевтичною активністю та спрямованістю. Чергуючи застосування таких сумішей, запобігають виникненню побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків.

При корекції фігури частота зміни фітозасобів може становити кожні 1-1,5 місяці. Іншими рекомендованими зборами з цією метою є фіточаї «Грація плюс» та «Грація».

До складу фіточаю «Грація» входять суданської троянди пелюстки та сени листя, «Грація плюс» суданської троянди пелюстки, сени листя, крушини кора та бузини чорної квітки. Дані рослинні засоби рекомендуються в якості дієтичних добавок до раціону харчування як додаткове джерело антраглікозидів, вітамінів (С, РР, Р), органічних кислот, флавоноїдів, полісахаридів, амінокислот, макро- та мікроелементів.

Листя сени, компонент збору «Грація» – це очищення всього організму від шлаків і токсинів, які часто є основною причиною набору зайвої ваги. Основними речовинами, завдяки яким листя сени діє як проносний і очисний засіб, є антраглікозиди, які посилюють моторику товстої кишки, прискорюють виведення із організму продуктів обміну речовин. Дані наукових досліджень свідчать, що споживання екстракту пелюсток суданської троянди (Hibiscus sabdariffa), яка входить у склад «Грація», у людей знижує масу тіла, індекс маси тіла, вміст вільних жирних кислот крові, холестерину, ліпопротеїнів низької щільності, а також запаси жиру. Антиоксидатні властивості антоціанів суданської троянди сприяють гіпотензивній, ангіо- і кардіозахисній, гіполіпідемічній активності.

Вживають фіточай «Грація» з метою схуднення для осіб з помірно надлишковою масою тіла та виведення з організму екзо- та ендогенних токсичних речовин. «Грація плюс» рекомендована для осіб, які контролюють масу тіла.

Комплекси біологічно активних речовин фіточаїв «Грація» та «Грація плюс» позитивно впливають на жовчовидільну та антитоксичну функції печінки, покращують травлення, посилюють моторну функцію товстої кишки; мають загальнозміцнюючі, адаптогенні, послаблюючі властивості.

Категорія: Льону насіння, Грація, Грація плюс
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.