Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

20.05.20, Людмила

Турбує тривога,депресія..Після різкої відміни гормонів..Підвищився цукор в крові і зуд шкіри,без висипу

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

Перевагами комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, стійкий та м’який терапевтичний ефект при значній ефективності, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування.

Збір «Садіфіт» регулює функцію шлунково - кишкового тракту, стимулюєактивність підшлункової залози, нормалізує обмінні процеси, знижує рівень холестерину у крові, має протизапальну, жовчогінну та сечогінну дію. До складу збору «Садіфіт» входять топінамбура бульби, стевії листя, чорниці пагони, квасолі стулки плодів, чаю зеленого листя, м’яти перцевої листя. Показання для застосування - захворювання травного тракту (хронічний панкреатит, хронічний холецистит, ентероколіт), легкі та середні форми цукрового діабету II типу – у складі комплексної терапії.

Топінамбура бульби, важливий компонент збору «Садіфіт», містять інулін, який в організмі перетворюється у висококалорійний легко засвоюваний цукор фруктозу, яка є менш калорійною за цукор та у рази солодша за нього; фруктоза не стимулює секрецію інсуліну, чим попереджує виснаження підшлункової залози, яка ушкоджена у хворих на цукровий діабет II типу.

Листя стевії, інша важлива рослинна сировина у складі збору «Садіфіт», викликає зменшення вмісту цукру у крові (адже глікозиди стевії не мають калорійності та солодші за звичайний цукор у 300 разів), зміцнення стінки кровоносних судин, нормалізацію вуглеводного обміну, оптимізацію синтезу інсуліну підшлунковою залозою, зниження рівня холестерину в крові, а також гіпотензивну та антибактеріальну дію.

Чорниці пагони забезпечують протизапальну, сечогінну, жовчогінну, в’яжучу, знижуючу рівень цукру у крові, стимулюючу активність підшлункової залози, а стулки плодів квасолі у складі збору «Садіфіт» - антисклеротичну, антидіабетичну, протиревматичну, сечогінну, гіпотензивну, нормалізуючу обмінні процеси в організмі, протизапальну та репаративну дію.

Лікарський засіб у формі збору «Фітоседан» – снодійний та седативний препарат, до складу якого входять валеріани кореневища з коренями, пустирника трава, материнки трава, чебрецю трава, буркуну трава.

Комплексна дія лікарського засобу «Фітоседан» не лише дозволяє вирішити невротичні проблеми, а й запобігає та усуває вегетативно-соматичні порушення, які виникають на фоні розладу нервової системи, сприяє нормалізації серцевої діяльності.

«Фітоседан» чинить седативну (заспокійливу), спазмолітичну дію та показаний до застосування при підвищеному нервовому збудженні, порушенні сну (безсонні), нейроциркуляторній дистонії за гіпертонічним типом, спазмі травного тракту. Протипоказами до застосування «Фітоседану» є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю. Препарат не призначають водіям та особам, які працюють з механізмами та пристроями, що потребують швидкості психомоторних реакцій.

Валеріана у складі збору «Фітоседан» забезпечує зменшення прояви збудливості центральної нервової системи, безсоння, посилення дії снотворних засобів при неврозах серцево-судинної системи, нервовому порушенні, істерії, хронічних порушеннях коронарного кровообігу, при гіпертонічній хворобі 1-го ступеня, серцебиттях, пароксизмальній тахікардії, пов'язаній з невротичним станом.

Пустирника (собачої кропиви) трава, інший важливий компонент збору «Фітоседан», має виражені седативні, спазмолітичні і гіпотензивні властивості, уповільнює серцевий ритм, підвищує силу серцевих скорочень. Вживання пустирника рекомендовано у складі комплексної терапії при неврозах та неврозоподібних станах; надмірній нервовій збудливості; артеріальній гіпертензії легкого ступеня.

Антиалергічна і протисвербіжна дія череди (причепи) відома з давніх давен. У науковій і народній медицині застосовують при свербіжних дерматозах (екземі, нейродерміті, кропив’янці), т.зв. ексудативному діатезі (себорейному дерматиті), облисінні, вітіліго, себореї, псоріазі. Як засіб, що покращує обмін речовин, настій трави череди вживають при різних діатезах, що супроводжуються кропив'яним висипом, при скрофульозі, нейродермітах, себорейних ураженнях шкіри голови; як вітамінний засіб — при хворобах легень, виразкових процесах на шкірі та виразкових колітах.

Трава причепи (череди) виявляє антиалергічну, потогінну, протизапальну, бактерицидну активність; сечогінну та жовчогінну дію, покращує травлення, нормалізує порушений обмін речовин.

Флавоноїди череди (причепи) – активні протигістамінні фактори, мають здатність активізувати функцію кори наднирників. Детоксикаційна дія рослини реалізується безпосередньо завдяки наявності антиоксидантів і опосередковано – стимуляції жовчо- та сечовиділення й потогінним властивостям.

Показами до застосування трави причепи є захворювання шкіри алергічного характеру, діатези, піодермії, псоріаз, екземи, нейродерміти;захворювання сечовивідних шляхів, порушення обміну речовин, алергії; застудні захворювання (ГРЗ, грип) (у комплексному лікуванні).

Для забезпечення оптимальної дії та запобігання розвитку небажаних ефектів фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищенаведені збори лікарських рослин чи моно компонентні рослинні засоби варто чергувати; доцільно проводити щонайменше трьохтижневі курси прийому кожного із них, при цьому одночасно вживаючи лише один із обраних Вами зборів. Повторні курси для кожного із рослинних засобів варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Категорія: Причепи трава, Садіфіт, Фітоседан
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.