Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

17.05.20, Олександр

Доброго здоров'я всім. В мене миготлива аритмія, постійна форма, чи можна мені споживати рослинну їжу, в якій міститься вітамін К? І яка різниця між березовими бруньками і берез. сережками? Дякую.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго Вам здоров’я!

У медицині застосовують зібрані до розпускання у зимово – весняний період (січень - квітень) та висушені бруньки берези повислої і берези пухнастої.

Опис: Бруньки видовжено-конічної форми, загострені або притуплені, часто клейкі. Черепицеподібні лусочками, щільно притиснуті з країв, злегка війчаті. Бруньки 3 – 7 мм завдовжки, 1.5 - 3 мм завширшки. Колір бруньок коричневий, в основі інколи зеленуватий. Запах бальзамічний, приємний. Смак дещо в’яжучий, смоляний.

Квітки берези зібрані у суцвіття – одностатеві сережки: тичинкові розташовані на кінцях гілок, жовто-коричневі, пониклі.

Бруньки та листя берези виявляють сечогінну, спазмолітичну та противірусну дії. Настій з бруньок та листя берези в народній медицині застосовується при спазмах та інших розладах шлунка.

Настої та відвари бруньок застосовують як сечогінний, жовчогінний та дезінфікуючий засіб; найбільш ефективні вони при набряках серцевого походження. Настій або настоянку березових бруньок вживають у народі при хворобах шлунково – кишкового тракту, як кровоочисне при шкірних захворюваннях, при набряках, пов’язаних зі серцевою та нирковою недостатністю.

Препарати бруньок застосовують для втирань, компресів та ванн при міозиті, артриті, пролежнях, ранах, що погано гояться. Для лікування гострих і хронічних екзем роблять гарячі ванни з бруньок берези. Бруньки застосовують при хворобах органів дихання (ларингіти, трахеїти, бронхіти) як антисептичний та відхаркувальний засіб. Чай з бруньок берези п'ють при застудах. Спиртова витяжка бруньок сприяє росту волосся.

Філохінон (вітамін K1) синтезується рослинами і міститься у значній кількості у кропиві, люцерні, кукурудзяних приймочках, калині, траві грициків, плодах шипшини, а також у гарбузі, зелених томатах, листі шпинату, цвітній та білокачанній капусті та інших зелених овочах. Вітамін К має стимулюючий вплив на синтез у печінці протромбіну та проконвертину — факторів згортання крові, він сприяє синтезу АТФ, деяких ферментів. Препарати групи К застосовують при кровоточивості та геморагічних діатезах, при геморагічній хворобі новонароджених, гепатитах, цирозі печінки, виразковій хворобі шлунка, маткових кровотечах, хворобі Боткіна і хронічних ураженнях кишок. Добова потреба — 2 мг

Навіть при добовій дозі водорозчинного вітаміну К 0,01-0,15 г (= 10-15 мг) у формі ампул для дом’язевого введення, протипоказами у дорослих лише є гіперкоагуляція та тромбоемболія. Таким чином, за умов отримання вітаміну К у межах добової потреби та при відсутності порушення процесу зсідання крові, варто споживати рослинну їжу, у якій міститься вітамін К.

Аритмії серця – порушення частоти, ритмічності та послідовності збудження й скорочення відділів серця, основою яких є порушення функцій міокарда. Фітотерапія аритмій полягає в застосуванні лікарських рослин з антиаритмічною, кардіотонічною, заспокійливою та судиннорозширювальною дією (трава астрагалу шерстистоквіткового, квітки й плоди глоду та ін.).

Фіточай «Гіпертофітол плюс», що містить астрагала шерстистоквіткового траву, глоду листя і квіти, конюшини лугової траву, липи квіти, лопуха корінь, берези листя, м’яти перцевої листя, рекомендується з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску; зменшує рівень нервового напруження; сприяє зниженню рівня холестерину та запобігає розвитку атеросклерозу.

Настої з листя та квіток глоду, важливого компоненту «Гіпертофітол плюс», покращують роботу серцевого м'яза, усувають порушення ритму серцевих скорочень (аритмії), посилюють кровообіг у коронарних судинах серця та судинах головного мозку, нормалізують артеріальний тиск, знижують проникність стінок кровоносних судин і капілярів, сприяють зниженню рівня холестерину в крові. Приймати засоби на основі глоду особливо показано літнім людям, тому що саме у них спостерігається порушення серцевої діяльності, причини якого полягають в ослабленні тонусу серцевого м'яза, недостатності коронарного кровообігу.

Фіточай«Гіпертофітол», до складу якого входять астрагалу шерстистоквіткового трава, звіробою трава, м’яти перцевої листя, меліси трава, календули квітки, хмелю супліддя, чебрецю трава, рекомендовано для поліпшення функціонального стану серцево-судинної та нервової системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску.

Категорія: Березові бруньки, Гіпертофітол плюс, Гіпертофітол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.