Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

28.04.20, Наталія

У мене язва 12-ти персної кишки. Чи можна приймати льон. І як, скікі?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

У гастроентерології льон використовують при різних хворобах, що потребують зменшення подразнення слизової оболонки – слиз утворює додатковий захисний шар по всій поверхні травного тракту; сприяє репаративним процесам, виявляє протизапальну і антимікробну активність.

При внутрішньому вживанні обволікаючі речовини захищають від подразнення чутливі нервові закінчення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, забезпечуючи болезаспокійливу дію, і використовуються як протизапальні засоби при гастритах і ентероколітах, перешкоджаючи виникненню рефлексів зі слизової оболонки шлунка і кишок. Під впливом слизу знижується також всмоктування з кишечника інфекційних токсинів, які здатні викликати загальну інтоксикацію організму.

Препарати з насіння льону мають також і протизапальні властивості, зумовлені наявністю в ньому значної кількості слизу (6 - 12 %). Насіння льону належить до м'якодіючих проносних засобів. У ньому також міститься значна кількість жирної олії (30—48 %), у склад якої входять поліненасичені жирні кислоти (гліцериди кислот ліноленової, лінолевої, олеїнової, пальмітинової, стеаринової), що зумовлює її протизапальну і протисклеротичну активність. Іншими важливими компонентами є протеїни та лігнани. Поряд з жирними кислотами, відомими як вітамін F, до складу лляної олії входять жиророзчинні вітаміни А, Е, К, та водорозчинні вітаміни групи В.

Насіння льону застосовуються у комплексній терапії гастриту, виразки шлунка, які супроводжуються нудотою, печією, підвищеною кислотністю.

Згідно інструкції до використання насіння льону, 1 чайну ложку насіння залити 100 мл окропу і збовтувати протягом 15 хв, процідити. Внутрішньо застосовувати тільки свіжоприготований препарат у теплому вигляді 3 рази на добу за 30 хв до їди: дорослим та дітям старше 14 років – по 1/4 склянки.

Інструкцією до медичного застосування насіння льону не наведено обмеження щодо тривалості курсу прийому. Щонайменше 2—3 тижні необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від прийому рослинного засобу.

Протипоказами до застосування насіння льону є підвищена чутливість до біологічно активних речовин сировини, гострий або хронічний холецистит у стадії загострення, непрохідність кишок.

Таким чином, при відсутності вищеописаних протипоказів, зокрема холециститу та непрохідності кишок, застосування насіння льону у Вашому випадку є особливо рекомендованим.

Категорія: Льону насіння
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.