Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

28.03.20, Рейчел

Здравствуйте уважаема редакция! Я слышала что китайцы успешно лечат коронавирус Ковид19 китайскими травами. Скажите, есть ли травы которые можно было бы использовать при воспалении верхних и особенно нижних дыхательных путей, и вообще системном поражении организма вирусом? Заранее спасибо.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго Вам дня, Рейчел!

Солодка гола (Glycyrrhyza glabra) має відхаркувальну, обволікаючу і пом’якшуючу кашель дію, а також протизапальну, протиалергійну, противиразкову й імунотропну активність, покращує процеси обміну. Вміст флавоноїдів та тритерпенів зумовлюють імуномодулювальні й антиоксидантні властивості, неспецифічну протизапальну, протиалергійну дію солодки, її регулювальний вплив на інші відділи гормональної системи, на водно-сольовий обмін. Вплив на обмінні процеси виявляється у позитивних зрушеннях у гепатобіліарній сфері: помірна жовчогінна дія супроводжується спазмолітичною, репаративною, протимікробною та іншими видами активності, результатом чого є зниження загальної інтоксикації, зменшення навантаження на видільні системи та зменшення запальних процесів.

У коренях солодки основною активною сполукою вважають гліциризин, для якої німецькими науковцями (Cinatl J et al; Hoever et al) встановлено здатність пригнічувати реплікацію SARS-асоційованого коронавірусу (SARS - Severe Acute Respiratory Syndrome - важкий гострий респіраторний синдром). За оцінками експертів, рейтинг цієї рослини є найвищим у світовій фітотерапевтичній рецептурі взагалі; китайською медициною традиційно вживається у лікуванні вірусних респіраторних інфекцій.

На особливу увагу, у світлі вищенаведеного, заслуговує фіточай «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО» https://liktravy.ua/products/medical/gripofitol-imuno-fitochay, який у своєму складі містить власне корені солодки, а також плоди шипшини, кореневища з коренями ехінацеї пурпурової, квітки ромашки, ісландський мох, траву звіробою, траву чебрецю, що сприяє підвищенню імунітету та опірності організму, запобіганню сезонним інфекційно-запальним захворюванням, а також відновленню загального стану організму після перенесених простудних захворювань. Для фіточаю ГРИПОФІТОЛ ІМУНО характерна протизапальна, імуностимулююча, відхаркувальна, протизастудна і тонізуюча дія.

Ехінацея пурпурова у складі «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО» виявляє імуностимулювальну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну дію; її застосовують при інфекційних та вірусних захворюваннях, особливо верхніх дихальних шляхів. Також препарати ехінацеї пурпурової використовують для підвищення фізичної й розумової працездатності. Клінічно підтверджено імуностимулювальну дію, адаптогенну і стимулювальну – на ЦНС, загальний стан хворого організму чи такого, що перебуває на межі хвороби, при фізичному та нервовому виснаженні, запальних процесах.

Плоди шипшини, інший важливий компонент фіточаю «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО», виявляють протизапальну й антиоксидантну дію, активізують ферментні системи і окислювально-відновлювальні процеси в організмі, посилюють синтез гормонів і регенерацію тканин, стимулюють опірність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, підвищують діурез. Плоди шипшини використовують для профілактики і лікування гіпо- і авітамінозів С і Р, при гострих і хронічних інфекціях. Особливо цінне поєднання похідних кверцетину та інших флавоноїдів з аскорбіновою кислотою, які разом беруть участь в окисно-відновних процесах і метаболізмі арахідонової кислоти, запобігаючи синтезу лейкотрієнів, гістаміну тощо, тобто спричинюючи загальний неспецифічний протизапальний та протиалергійний вплив на організм.

СИНУФІТОЛ https://liktravy.ua/products/medical/sinufitol-fitochay у своєму складі містить евкаліпту листя та шавлії листя, первоцвіту траву, буквиці траву, звіробою траву, липи квітки; його рекомендовано як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють нормалізації функціонального стану верхніх дихальних шляхів, зокрема біляносових пазух, попередженню синуситів і розвитку їх ускладнень, поліпшенню носового дихання, зняттю набряків. Для фіточаю СИНУФІТОЛ характерна імуностимулююча, протизапальна, відхаркувальна, протизастудна дія.

Дослідженнями китайських вчених (Wu et al) встановлено, що екстракт листя евкаліпту у концентрації 100 µM здатний пригнічувати вірус SARS-CoV. Евкаліпт у складі збору «СИНУФІТОЛ» має виражені протизапальні властивості, виявляє болетамувальну, слабку седативну та незначну відхаркувальну дію. Евкаліптові приписують і загальнозміцнювальний ефект.

Мікроелементу цинку відводять важливу роль у формуванні Т-клітинного імунітету; багаті ним листя шавлії лікарської, яке є важливим компонентом збору СИНУФІТОЛ.

Фіточай ГРИПОФІТОЛ https://liktravy.ua/products/medical/grippofitol-fitochay, до складу якого входять листя шавлії, квітки липи, плоди шипшини, листя малини, квітки акації білої (робінії), рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють полегшенню симптомів застуди, мають потогінні, протизапальні та протимікробні властивості, активізують захисні сили організму; засіб нормалізує загальний стан організму та знижує розвиток ускладнень при простудних захворюваннях. Компоненти ГРИПОФІТОЛУ забезпечують наступні види фармакологічної активності: антисептичну, імуностимулюючу, протизапальну, відхаркувальну, протизастудну, тонізуючу. Біологічно активні речовини листя шавлії, багатого цинком, що входить до описаних вище фітозасобів «СИНУФІТОЛ» та «ГРИПОФІТОЛ», ущільнюють епітеліальні тканини, знижують проникність клітинних мембран, зміцнюють стінки ушкоджених кровоносних судин, чинять в’яжучу, протизапальну, антисептичну та кровоспинну дію, що зумовлює його застосування при захворюваннях ротової порожнини (стоматиті, гінгівіті, парадонтозі) та верхніх дихальних шляхів (ларингіті, фарингіті, трахеїті).

Лікарський засіб у формі збору «ФІТОБРОНХОЛ» https://liktravy.ua/products/medical/fitobronhol, що містить багна звичайного пагони, ромашки квітки, календули квітки, фіалки траву, солодки корені, м’яти перцевої листя, рекомендовано у комплексній терапії запальних захворювань дихальних шляхів, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу. Біологічно активні речовини збору чинять відхаркувальну, протизапальну, обволікаючу дію (захист слизових), посилюють функціональну активність епітелію дихальних шляхів, сприяють розрідженню і відходженню мокротиння, пом’якшують та зменшують кашель.

Сировина багна звичайного, яка входить до складу збору «ФІТОБРОНХОЛ», використовується у пульмонології як протикашльовий, відхаркувальний, спазмолітичний, потогінний та антимікробний засіб, має сечогінну дію; її зазвичай призначають внутрішньо у вигляді настою при туберкульозі легень, пневмонії, гострих і хронічних бронхітах, трахеїтах, ларингітах, кашлюку, бронхіальній астмі, у т.ч. в педіатричній практиці. Наявний клінічний досвід застосування багна в комплексному лікуванні бронхіальної астми та бронхопневмонії. Ефірна олія багна звичайного виділяється через дихальні шляхи, посилюючи активність миготливого епітелію і спричинюючи бронхолітичну, а також бактеріостатичну й спазмолітичну дію. Виражений бактерициднй ефект, зокрема на мікобактерії туберкульозу, стрептокок, золотистий стафілокок, також забезпечується компонентами ефірної олії багна звичайного. При багатьох запальних процесах квіти ромашки, інший важливий компонент збору «ФІТОБРОНХОЛ», застосовують як неспецифічний протизапальний, протимікробний і дезінтоксикаційний засіб (застудні захворювання, у зборах – при пневмоніях, бронхітах, ангінах). Застосування ромашки ефективне при захворюваннях верхніх дихальних щляхів, особливо при наявності спазмів. Траву фіалки, яка також входить до складу «ФІТОБРОНХОЛу», у формі настою здебільшого призначають як відхаркувальний і засіб, що пом'якшує кашель, при хронічних бронхітах і бронхопневмоніях, кашлюку, гострих респіраторних захворюваннях

Категорія: Солодки корені, Фітобронхол, Грипофітол імуно, Грипофітол, Синуфітол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.