Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

14.03.20, Катерина

Чи можна вживати чай з м'яти перцевої при циститі? Яка доза? Дякую

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Цистит - інфекційно-запальний процес у стінці сечового міхура.

У більшості випадків лікування циститів поряд з антибактеріальними засобами застосовують знеболюючі та спазмолітичні.

Лікарські рослини при гострому циститі призначають таким чином, щоб приймання їх відварів чи настоїв забезпечувало достатньо активний діурез, окрім того, такий збір повинен володіти антибактеріальними, анальгетичними властивостями і, як наслідок, знижувати подразнення й тенезми.

Біологічно активні сполуки листя м’яти перцевої знижують тонус гладеньких м’язів жовчно- та сечовивідних шляхів (спазмолітичний ефект), кишечнику, підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння у травному каналі, підвищують виділення жовчі, виявляють седативну і слабку гіпотензивну дію.

Настій м’яти перцевої готують і приймають при циститі як спазмолітичний засіб у відповідності з інструкцією до медичного застосування даного лікарського засобу:

1 столову ложку листя (або 2 фільтр-пакети) помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настоювати на киплячій водяній бані 15 хв. Охолодити при кімнатній температурі протягом 45 хв, процідити, залишок віджати до процідженого настою. Об’єм настою довести кип’яченою водою до 200 мл. Приймати у теплому вигляді 2-3 рази (3-4 рази у випадку фільтр-пакетів) на добу за 15 хв до їди: дорослим та дітям старше 14 років – по 1/2-1/3 склянки (при приготуванні з фільтр-пакетів - по 1 склянці); перед застосуванням настій збовтати.

Принагідно дозвольте звернути Вашу увагу на лікарський засіб рослинного походження «Фітонефрол» https://liktravy.ua/products/medical/fitonefrol виробництва ПрАТ Ліктрави, який містить листя мучниці, квітки календули, плоди кропу пахучого, кореневища з коренями елеутерокока колючого, листя м’яти перцевої.

«Фітонефрол» чинить діуретичну, протимікробну, протизапальну та спазмолітичну дію; його застосовують у комплексній терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Протипоказаннями до його застосування є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю, вік до 12 років. При сечокам’яній хворобі застосування препарату необхідно погодити з лікарем-урологом.

Усунення застійних явищ у нирках досягається використанням спазмолітичних (плодів кропу) та сечогінних компонентів даного збору. Ефірна олія та кумарини плодів кропу пахучого у складі «Фітонефролу» забезпечують значну спазмолітину дію; вміст цих ж сполук, а також мікроелементів та вітамінів – протимікробний і м’який сечогінний ефекти. Насіння кропу народна медицина рекомендує як загальнозміцнюючий засіб м’якої, але стабільної дії . Квітки календули забезпечують протизапальну, антиоксидантну та детоксикаційну дію препарату; є відомим протимікробним і протизапальним засобом місцевої та загальної неспецифічної дії. М’ята перцева – спазмолітичний компонент збору; забезпечує рефлекторне розширення судин та поліпшення мікроциркуляції.

Інший рослинний збір «ФІТОЦИСТОЛ» https://liktravy.ua/products/medical/fitocystol застосовують у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань в урології (цистит, уретрит, простатит). До складу даного лікарського засобу входять брусниці, звіробою трава, шипшини плоди, причепи трава. Для нього характерна протимікробна активність відносно стафілокока, кишкової палички, синьогнійної палички, протея та деяких інших мікроорганізмів, які найчастіше є причиною захворювань сечовидільної системи. Препарат виявляє також протизапальну й діуретичну дію. Протипоказами до застосування «Фітоцистолу» є лише підвищена чутливість до компонентів збору та дитячий вік до 12 років.

Відвар листків та пагонів брусниці звичайної – базового компонента даного збору - у медицині застосовують при циститі, сечокам’яній хворобі, пієліті; вона є замінником мучниці. Крім того, в народній медицині пагони використовують як в’яжучий, гемостатичний, тонізуючий, ранозагоювальний, жарознижувальний засіб. Основними діючими речовинами листків та пагонів брусниці звичайної є арбутин і метиларбутин, які у нирках гідролізуються до гідрохінону, що виділяється системою ниркових канальців і спричинює дезінфекційну дію на сечові шляхи, завдяки чому застосовується зокрема при лікуванні циститів та уретритів.

Завдяки здатності плодів шипшини, іншого важливого компонента збору «Фітоцистол», підвищувати діурез (сечогінна дія), протизапальній активності, значному вмісту вітамінів, успішному досвіду використання їх при нефритах, застосування даного рослинного збору є рекомендованим при різних захворюваннях сечовидільної системи.

Категорія: М'яти перцевої листя, Фітонефрол, Фітоцистол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.