Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

12.02.20, Юрий

Фиточай или травяной сбор для уменьшения частого мочеиспускания у мужчин пожилого возраста???

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

У здорової дорослої людини сечовипускання відбувається 4-6 разів на добу, здебільшого у денний час; добовий обсяг сечі становить від 0,7 - 2 л. Якщо поклики до сечовипускання відбуваються набагато частіше, то це порушення може бути викликаним як надмірним об’ємом сечі (поліурія), так і стати окремим симптомом з інших причин: наприклад, при циститі; нетриманні сечі; доброякісній гіперплазії передміхурової залози, простатиті у чоловіків після 50 років; наявності каменів в органах сечостатевої системи; при патологічних причинах поліурії (цукровий діабет, полідипсія, центральний нецукровий діабет, інтерстиціальний нефрит).

Ураження нижніх сечових шляхів призводить до виникнення циститу (запалення сечового міхура), верхніх - до пієлонефриту (запалення нирок). Головними симптомами гострого циститу є часте і болюче сечовипускання, часто з імперативними позивами та нетриманням сечі, болі в ділянці сечового міхура (лобкова ділянка та промежина) і сечівника. При пієлонефриті до болісного та частого сечовипускання додаються гарячкові стани і ниркові коліки.

Якщо проблема зумовлена безпосередньо хворобами нирок і сечовивідних шляхів (цистит, пієлонефрит, сечокам’яна хвороба), то найчастіше лікарі-спеціалісти після консультації призначають відповідні фітотерапевтичні засоби.

Народною медициною використовуються у комплексній терапії частого сечовипускання наступні лікарські рослини: квітки ромашки лікарської, квітки акації білої, плоди шипшини, листя м’яти перцевої, приймочки зі стовпчиками кукурудзи.

Перевагами багатокомпонентних рослинних препаратів, зокрема зборів, є висока ефективність за стійкого лікувального ефекту, можливість застосування як у лікуванні, так і профілактиці захворювань, а також м’яка терапевтична дія на організм і добра сумісність з іншими лікарськими засобами.

Саме тому дозвольте запропонувати Вашій увазі лікарський засіб рослинного походження «Фітонефрол» https://liktravy.ua/products/medical/fitonefrol виробництва ПрАТ «Ліктрави», який містить листя мучниці, квітки календули, плоди кропу пахучого, кореневища з коренями елеутерокока колючого, листя м’яти перцевої.

«Фітонефрол» чинить діуретичну, протимікробну, протизапальну та спазмолітичну дію; його застосовують у комплексній терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Протипоказаннями до його застосування є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю, вік до 12 років. При сечокам’яній хворобі застосування препарату необхідно погодити з лікарем-урологом.

Усунення застійних явищ у нирках досягається використанням спазмолітичних (плодів кропу) та сечогінних компонентів даного збору. Ефірна олія та кумарини плодів кропу пахучого у складі «Фітонефролу» забезпечують значну спазмолітину дію; вміст цих ж сполук, а також мікроелементів та вітамінів – протимікробний і м’який сечогінний ефекти. Насіння кропу народна медицина рекомендує як загальнозміцнюючий засіб м’якої, але стабільної дії . Квітки календули забезпечують протизапальну, антиоксидантну та детоксикаційну дію препарату; є відомим протимікробним і протизапальним засобом місцевої та загальної неспецифічної дії. М’ята перцева – спазмолітичний компонент збору; забезпечує рефлекторне розширення судин та поліпшення мікроциркуляції.

Іншим важливим рослинним збором, який застосовують у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань в урології (при циститі, уретриті, простатиті), є «ФІТОЦИСТОЛ» https://liktravy.ua/products/medical/fitocystol . До складу даного лікарського засобу входять брусниці, звіробою трава, шипшини плоди, причепи трава. Для нього характерна протимікробна активність відносно стафілокока, кишкової палички, синьогнійної палички, протея та деяких інших мікроорганізмів, які найчастіше є причиною захворювань сечовидільної системи. Препарат виявляє також протизапальну й діуретичну дію.

Протипоказами до застосування «Фітоцистолу» є лише підвищена чутливість до компонентів збору та дитячий вік до 12 років.

Відвар листків та пагонів брусниці звичайної – базового компонента даного збору - у медицині застосовують при циститі, сечокам’яній хворобі, пієліті; вона є замінником мучниці. Завдяки здатності плодів шипшини, іншого важливого компонента збору «Фітоцистол», підвищувати діурез (сечогінна дія), протизапальній активності, значному вмісту вітамінів, успішному досвіду використання при нефритах, їх застосування є рекомендованим при різних захворюваннях сечовидільної системи; трава звіробою чинить протимікробну, протизапальну, спазмолітичну дію, позитивні метаболічні ефекти, а також посилює видільну функцію нирок, а трава череди у складі збору «Фітоцистол» діє діуретично, бактерицидно і потогінно, нормалізує порушений обмін речовин.

Для забезпечення оптимальної дії та запобігання розвитку небажаних ефектів фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищенаведені збори лікарських рослин слід чергувати; повторні курси для кожного із зборів варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Категорія: Фітонефрол, Фітоцистол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.