Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

26.01.20, Іван

Чим краще вивести пісок з нирок

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

Сечові камені складаються з кристалів сечових солей, сполучених субстанцією різних білкових речовин. За перевагою компонента в комбінації хімічних речовин розрізняють такі види ниркових конкрементів: оксалатні, уратні (утворюються із солей сечової кислоти), фосфатні, карбонатні, струвітні (композити фосфату магнію, карбонатного апатиту та амонію), інші види каменів, що рідко зустрічаються (холестеринові, білкові, ксантинові, цистинові). Більше 50 % усіх ниркових каменів є кальцієво-оксалатними та змішаними з кальцій-оксалатним компонентом.

Вважається, що самостійним альтернативним методом лікування і профілактики неускладненої сечокам’яної хвороби з розмірами конкрементів до 10 мм можуть бути препарати, виготовлені з рослинної сировини.

Види лікарської рослинної сировини, які рекомендовано при сечокам'яній хворобі, представлені наступними асортиментними позиціями ПрАТ «Ліктрави»: трава пол-пали, трава споришу, кукурудзи стовпчики з приймочками, плоди шипшини.

Траву пол-пали, згідно інструкції для медичного застосування лікарського засобу, застосовують у складі комплексної терапії сечокислого діатезу (початкові стадії сечокам’яної хвороби), запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів (хронічний пієлонефрит, цистит, уретрит), а також як сечогінний засіб при діабетичній нефропатії, артеріальній гіпертензії та набряках різного походження. Трава пол-пали використовується також для виведення солей, шлаків з організму, при лікуванні запалень суглобів, порушеннях обміну речовин тощо. Вважається, що настої трави пол-пала розчиняють камені та виводять пісок із нирок та сечової системи; а також розчиняють жовчні камені. Народна медицина застосовує пол-палу з метою декальцифікації ниркових каменів. У вітчизняній медичній практиці трава пол-пали застосовується для лікування пієлонефритів, циститів, уретритів, простатитів, сечокам'яної хвороби, запалень сечового міхура та сечовивідних шляхів, пієлітів, гломерулонефритів.

Кукурудзи стовпчики з приймочками збільшують на 150‒160% відтік сечі, виводять із сечею урати, оксалати, фосфати.

Плоди шипшини виявляють протизапальну дію, активізують ферментні системи і окислювально-відновлювальні процеси в організмі, посилюють синтез гормонів і регенерацію тканин, стимулюють опірність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, підвищують діурез. Болгарськими фітотерапевтами плоди шипшини застосовують при нефролітіазі і як сечогінний засіб. Завдяки здатності плодів шипшини підвищувати діурез (сечогінна дія), протизапальній активності, значному вмісту вітамінів, успішному досвіду використання їх при нефритах, застосування цих плодів є рекомендованим при різних порушеннях функціонування нирок.

Трава споришу запобігає утворенню і сприяє виведенню сечових конкрементів при нирковокам’яній хворобі, підвищує діурез, виводить з сечею надлишок іонів натрію і хлору, збільшує фільтрацію в ниркових клубочках і зменшує зворотну резорбцію в ниркових канальцях, зменшує проникність стінок кровоносних судин, проявляє протизапальну і антитоксичну дію.

При монотерапії споришом (тобто, не у складі зборів) рекомендовано вживати настої через соломинку, щоб запобігти потраплянню на зуби та можливому розчиненню емалі й ушкодженню зубів. Детальніше про застосування трави споришу при сечокам'яній хворобі Ви зможете дізнатись на сайті ПрАТ «Ліктрави» за посиланням: https://liktravy.ua/useful/articles/trava-sporyshu...

Оксалати і урати руйнуються впродовж 2-3 тижнів, інші конкременти потребують тривалішого лікування, найдовше – фосфати та комбіновані солі. Оскільки при сечокам’яній хворобі спостерігається нашарування різних солей, здебільшого чергують 2-3 різних збори, до складу яких входить спориш, і лікування ведуть безперервно – до повного розчинення. Обов’язково здійснюють протирецидивне лікування – щонайменше двічі протягом першого року, потім раз на рік упродовж 2-3 і більше років.

Враховуючи необхідність чергування рослинних зборів при тривалому лікуванні сечокам’яної хвороби, на особливу увагу заслуговує лікарський засіб рослинного походження «Фітонефрол» виробництва ПрАТ Ліктрави, який містить листя мучниці, квітки календули, плоди кропу пахучого, кореневища з коренями елеутерокока колючого, листя м’яти перцевої, що зумовлює діуретичну, протимікробну, протизапальну та спазмолітичну дію; його застосовують у комплексній терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів.

При сечокам’яній хворобі застосування «Фітонефролу» необхідно погодити з лікарем-урологом.

Усунення застійних явищ у нирках досягається використанням спазмолітичних (плодів кропу) та сечогінних компонентів збору «Фітонефрол». Ефірна олія та кумарини плодів кропу пахучого у складі «Фітонефролу» забезпечують значну спазмолітину дію; вміст цих ж сполук, а також мікроелементів та вітамінів – протимікробний і м’який сечогінний ефекти. Насіння кропу народна медицина рекомендує як загальнозміцнюючий засіб м’якої, але стабільної дії . М’ята перцева – спазмолітичний компонент збору; забезпечує рефлекторне розширення судин та поліпшення мікроциркуляції. Квітки календули забезпечують протизапальну, антиоксидантну та детоксикаційну дію препарату. Квіти календули – відомий протимікробний і протизапальний засіб місцевої та загальної неспецифічної дії.

При сечокам’яній хворобі компоненти збору «Фітонефрол» забезпечують комплексну дію: для усунення дефіциту вітамінів, зокрема вітаміну А, застосовують у зборі ЛРС, що містить каротиноїди (квітки календули); адже важливою і малознаною причиною нефролітіазу є гіповітаміноз, насамперед вітаміну А; усунення рефлекторних симптомів (нудоти, здуття живота, затримкидефекації) забезпечують застосуванням послаблюючих та спазмолітичних засобів (плоди кропу), а для посилення дії - уроантисептик (листя мучниці).

Категорія: Шипшини плоди, Кукурудзи стовпчики з приймочками, Пол-пала, Споришу трава, Фітонефрол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.