Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

26.06.19, Світлана

Які фітозбори-холеретики можливо використовувати при хронічному гепатиті у матері-годувальниці?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше
До групи справжніх холеретиків слід віднести препарати рослинного походження на основі квіток цмину піщаного, стовпчиків і приймочок кукурудзи. Експериментально підтверджено жовчогінну й холеретичну дію м’яти та її ефірної олії. Показаннями до застосування холеретиків є запальні та функціональні захворювання печінки, жовчного міхура і жовчних шляхів у фазі спадаючого загострення або ремісії (хронічні гепатити, холецистит, холангіт та ін.). При гепатитах рекомендовано застосування наступних видів сировини у складі комплексної терапії: кукурудзяних стовпчиків (при порушенні жовчовиділення); м’яти перцевої листя; шипшини плодів. Згідно інструкцій до медичного застосування кукурудзяних стовпчиків та м’яти перцевої листя, їх використання при лактації можливе за призначенням лікаря, у тому випадку, коли користь для матері переважає потенційний ризик для дитини. Цмину піщаного квітки призначають як жовчогінний засіб при захворюваннях печінки і жовчного міхура, зокрема при хронічних гепатитах. Деякі азіатські види подорожника застосовують у лікуванні хронічного гепатиту В. Отож, на Ваше звернення, дозвольте запропонувати збір при хронічному гепатиті для матері-годувальниці: шипшини плодів – 4 частини, цмину квітки – 2 частини, подорожника листя - 1 частина. 1 ст. л. збору, отриманого змішуванням зазначених кількостей наведених у прописі висушених і подрібнених компонентів, у термосі залити 2 склянками окропу на 40-60 хв. Приймати протягом доби по 1/2 склянки 3-4 рази за 15-25 хв до прийому їжі. Курс – 21 день. Повторні курси можна проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років. При нагоді дозвольте проінформувати Вас щодо наявності в асортименті ПрАТ «Ліктрави» фіточаю «Лактафітол», основними ефектами якого є посилення лактації та спазмолітична дія. Кожен з видів ЛРС - плоди фенхелю (або кропу пахучого), анісу та кмину, а також листя кропиви, що входять у рівних пропорціях до складу збору - виявляють лактогенну дію. «Лактафітол» рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування матерів, які годують груддю, з метою збільшення кількості грудного молока та тривалості періоду лактації, а також створення оптимальних дієтологічних умов для нормалізації процесів травлення, зокрема зменшення проявів метеоризму в малюків; знімає спазм, полегшує смоктання та позбавляє малюка кольок.
Категорія: Шипшини плоди, Кукурудзи стовпчики з приймочками, М'яти перцевої листя, Подорожника великого листя, Цмину піщаного квітки, Лактафітол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.